Veselé Velikonoce všem!

Velikonoce u nás a ve světě

337159014_5983671305053000_6389769195221370675_n

Velikonoce patří k jednomu z nejkrásnějších křesťanských svátků v roce. Přichází jarní období, s ním také teplé počasí, probouzí se příroda a život v ní. Je to skvělá příležitost si netradičně vyzdobit své domovy barevnými dekoracemi. 

Původně byl tento svátek považován především jako oslava z mrtvých vstání Ježíše Krista. Dnes už je spíše brán jako oslava příchozího jara a dodržování řady lidových zvyků.

Kráska pomlázka 

Kdysi se pomlázka vyráběla ručně a doma. Dnes však pomlázku můžeme koupit kdekoliv v obchodě. Pomlázka je odvozena od slova pomlazení, omlazení. Šlehání má zaručit dívkám zdraví, krásu, zbavit tělo nemocí, dodat vitalitu a radost. Počet stuh na pomlázce symbolizuje počet žen a dívek, které byly vyšlehány. Pomlázku z vrbového proutí sice neprodáváme, ale už jste zkoušeli vytvořit balónkový karabáč? Kupte si modelovací balónky, ze kterých můžete vytvořit naprosto unikátní pomlázku nebo jiné dekorace pro letošní Velikonoce. 

pd1251-_1_-jpgModelovací balónky QUALATEX

Barevná podívaná

Barvení a dekorace vajíček je jedna z nejstarších tradic tohoto svátku. Děti s maminkami zdobí barvičkami a různými doplňky vyfoukaná vajíčka. Ty se pak rozdávají mužům a chlapcům jako výslužka. Vajíčko je prastarý symbol nového života. V některých zemích se od této tradice pomalu upouští. Místo vajíček tak chlapci dostávají čokoládové figurky, peníze nebo alkohol. Trochu netradiční formu vajíček můžete využít s naší NOVINKOU! Nafoukneme vám balónek, který si můžete nechat naplnit například sladkostmi, vyfouklými vajíčky nebo čímkoliv vás napadne! Stačí si náplně donést k nám a my se postaráme o zbytek.

329035508_963193704644896_5560888791383926234_n

Kole - kole - KOLEDA!

Při pomlázce muži zpívají nebo recitují písně či koledy, jako například: “Hody, hody, doprovody”, kterou zná každý. Existuje jich však mnohem více. Koledovat se chodí především k příbuzným nebo dobrým známým. Venku je však možné pomlázkou vyšlehat každou dívku nebo ženu. Zkoušeli jste už někdy koledovat po vdechnutí hélia? Zakomponujte do svátku trochu legrace a odlehčenou atmosféru. Nyní máme héliové bomby v akci

HELIUM DO 30 BALÓNKŮ 250 LVelikonoce trochu jinak

Tradice již rok od roku slábnou a jsou nahrazovány jinými. Místo foukaných vajíček dostávají chlapci jako výslužku například čokoládové zajíčky nebo peníze. Namísto polévání vodou dívek je daleko více populárnější polévání pánskou voňavkou. Někteří lidé od tohoto svátku opouštějí. Pokud však chcete pozvat chlapce a zachovat v rodině tradice a tento svátek, okořeňte si Velikonoce s námi! Použijte foliový balónek ve tvaru chodící slepice, která přivítá svou originálností vaše hosty. Ano, opravdu chodí! Stačí balónek nafouknout heliem a slepička přichvátá až k vám! Také můžete pořídit zajíčka, kohouta nebo kuřátko, čímž rozhodně rozveselíte vaše děti.

Balón foliový chodící Slepice - VelikonoceBalón foliový zajíc - zelený - VelikonoceFoliový balónek veselé kuřátko - Velikonoce

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

Ve Spojených státech Amerických si Velikonoce pojí s velkolepou událostí zvanou “Easter Egg Roll”, která se pravidelně odehrává na trávníku před Bílým domem? Prezident pozve děti a ty na zahradě hledají ukrytá čokoládová vajíčka, které schoval tzv. velikonoční zajíček. Američané každoročně utratí za velikonoční sladkosti přes 1,9 milionu dolarů. Hned po Halloweenu je to druhý největší svátek, za který se utratí nejvíce peněz.

1-easter-roll-p15393-11-ep-398h

 

Ve francouzském městě Haux se zase každoročně na Velikonoční pondělí vyrábí gigantická omeleta pro 1000 lidí, a to přímo na hlavním náměstí. Použije se na ní přes 4 500 vajíček. Podle historie tam Napoleonovi chutnala vajíčka a na druhý den si tak objednal omeletu pro celou svou armádu. 

easter-in-haux-france-jpg

 

Veselé Velikonoce vám přeje Pártýsek